SAP DSO PROJEKTY I POMIARY CCTV SSWiN KD SIECI STRUKTURALNE DOMOFONY RCP

Sieci strukturalne

Nowoczesna sieć strukturalna musi być elastyczna i dynamiczna, co oznacza, że musi odpowiadać nie tylko bieżącym potrzebom, ale również dostosować się do najnowocześniejszych technologii. Firmy, które wyposażyły swoje biura w dynamiczną sieć strukturalną nie borykają się z problemami ciągłego dostosowywania sieci np. dla nowych stanowisk, wymagań użytkowników, urządzeń czy sprzętu.

Dobrze zaprojektowana i wykonana z zastosowaniem najnowszych technologii sieć strukturalna ułatwia rozbudowę, konfigurację i modernizację powierzchni biurowej przedsiębiorstwa. Sieć strukturalna jest to system dedykowany dla rozwiązań w konkretnych budynkach i dla konkretnych systemów informatycznych, dlatego musi spełniać wymagania dotyczące transmisji sygnałów telefonicznych, komputerowych itd.

Sieć strukturalna pozwala na dostęp z każdego punktu abonenckiego do usług telefonicznych czy komputerowych, dzięki czemu przemieszczanie się użytkowników między stanowiskami jest bardzo dowolne i swobodne. Do punktu abonenckiego można także podłączyć dowolne urządzenie mogące pracować w sieci.

W okablowaniu strukturalnym możemy wyróżnić następujące elementy, które tworzą strukturę sieci:
  • okablowanie pionowe – światłowody i/lub przewody miedziane ułożone zwykle w głównych pionach telekomunikacyjnych budynku, służą one do połączenia punktów dystrybucyjnych systemu.
  • punkty dystrybucyjne – miejsca będące węzłami sieci w topologii gwiazdy, służące do konfiguracji połączeń. Punkty zbiegania się okablowania poziomego, pionowego i systemowego. Miejsca gdzie gromadzone są urządzenia aktywne zarządzające siecią.
  • okablowanie poziome – okablowanie pomiędzy punktem dystrybucyjnym a punktami abonenckimi (użytkownika).

Wszelkie prawa zastrzeżone