SAP DSO PROJEKTY I POMIARY CCTV SSWiN KD SIECI STRUKTURALNE DOMOFONY RCP

SAP

sapSystem sygnalizacji pożarowej (SSP) w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo w obiekcie, w którym jest zastosowany. Dzieje się tak ponieważ SSP pozwala na wykrycie pożaru we wczesnej fazie jego rozwoju, co daje możliwość ugaszenia go w zarodku ręcznymi środkami gaśniczymi, bądź z pomocą jednostki straży pożarnej. Skutki pożaru prowadzą niejednokrotnie do bardzo poważnych strat materialnych, mogą także być przyczyną utraty zdrowia a nawet życia przez osoby uczestniczące w pożarze. W skład systemu sygnalizacji pożarowej wchodzą m. in.:
  • czujki,
  • ręczne ostrzegacze pożarowe,
  • centrale,
  • sygnalizatory.
Ich zadaniem jest jak najszybsze wykrycie ognia, uruchomienie systemów gaśniczych oraz nadanie sygnału o pożarze do straży pożarnej.

W czasie pożaru bardzo niebezpieczny dla ludzi jest dym oraz toksyczne produkty spalania. Jednym z najważniejszych zadań osób i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pożarowe w budynkach jest ochrona ludzi przed skutkami obecności dymu oraz toksyn powstałych w czasie pożaru. Dzięki systemom oddymiania ewakuacja ludzi z obiektów objętych pożarem jest znacznie łatwiejsza, przez co istnieje większa szansa na ocalenie życia ludzkiego.

Wszelkie prawa zastrzeżone